• Gymnázium
    Riaditeľ: +421 2 602 975 59
    Pedagógovia: +421 2 602 975 + číslo klapky

• PISA 2018 -testovanie žiakov na našej škole

PISA – čitateľská, matematická a prírodovedná gramotnosť 15-ročných žiakov ZŠ a SŠ

Štúdia OECD PISA zisťuje výsledky vzdelávania z pohľadu požiadaviek trhu práce (t. j. funkčnú gramotnosť žiakov z hľadiska teórie celoživotného vzdelávania sa) a sústreďuje sa na žiakov v posledných rokoch povinnej školskej dochádzky.

Štúdia PISA sa uskutočňuje od roku 2000 v trojročných cykloch. Hlavnou testovanou oblasťou prvého cyklu štúdie OECD PISA bola čitateľská gramotnosť.

• Gymnázium, Bilíkova 24, Bratislava-Dúbravka, prijme kuchárku do školskej jedálne. Pracovná doba: pondelok - piatok 7,00 - 15,00 informácie na tel. 02 602 975 24 v čase 7,00 - 9,00 NÁSTUP 20. 8. 2018

• Dňa 5. apríla 2018 sa konala krajská prehliadka SOČ Bratislavského kraja.

Zúčastnili sa jej dvaja študenti nášho gymnázia,

Tomáš Bisták z triedy sexta A

Alexandra Mattová z triedy III.C

Alexandra Mattová obsadila v odbore Chémia a potravinárstvo s prácou

Zdraviu škodlivé látky vznikajúce počas vyprážania

prvé miesto

Tomáš Bisták obsadil v odbore Informatika

Help Out: Mobilná aplikácia určená pre pomoc

druhé miesto.

Obidvaja študenti postupujú do celoštátneho kola.

Našim študentom blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu školy a želáme veľa úspechov v celoštátnom kole.

• Vážení žiaci,

prichádza čas, kedy si možno budete chcieť zakúpiť 3-mesačný cestovný lístok na dopravu (integrovaná/MHD) a systém Vás, ak ste to skúšali niekedy doteraz, možno nepustil.

Dnes sme aktivovali databázu dopravy do 31.8.2018, takže si môžete prísť na terminál v respíriu pri riaditeľni "nabiť" ISIC, aby sa Vám aktivoval čip a systém nákupu cestovných lístkov Váš ISIC rozoznal. Toto neplatí pre maturantov, ktorým končí platnosť dopravy 30.6.2018.

• Poznávacie a jazykovo-poznávacie zájazdy do Veľkej Británie

Predmetová komisia anglického jazyka prijala uznesenie, že sa bude snažiť uskutočňovať 2 zájazdy do Veľkej Británie počas 1 školského roku. Jeden zájazd (september/október) bude bývať poznávací, tj. bez školy a druhý zájazdy (apríl) bude jazykovo-poznávací, tj. žiaci budú navštevovať aj školu.

Na základe veľkého záujmu o zájazdy v tomto školskom roku, Vám už ponúkame poznávací zájazd do Worthingu, v školskom roku 2018/2019. Keďže sa odchádza už v septembri, je potrebné vedieť už teraz, kto má záujem, či sa môže zájazd uskutočniť.

• Výsledky prijímacieho a prestupového konania

Výsledky prijímacieho a prestupového konania zverejňujeme v uvedených súboroch podľa odborov:

Zápis úspešných uchádzačov bude v dňoch 4.,5. a 6. apríla 2018 v čase od 8,00 do 14,00.

• Pani Ministerka Martina Lubyová, prostredníctvom riaditeľa, ocenila prácu pedagógov Gymnázia, Bilíkova 24

• Vážení uchádzači o bilingválne štúdium,

prijímacie skúšky sa budú konať 26. marca 2018 o 9,00 hod.

Zraz je pri škole 8,15 hod., treba si doniesť písacie a rysovacie potreby, kalkulačka nie je povolená.

Písomnú pozvánku dostanete do 16.3.2018

Ján Dančík

• V utorok, 20. februára 2018 sa v klubovni našej školy uskutočnilo školské kolo súťaže Stredoškolská odborná činnosť.
    Svoje práce obhajovali študenti:

Tomáš Bisták z triedy SxA, práca z odboru informatika

Help Out: Mobilná aplikácia určená na pomoc

Alexandra Mattová z triedy III.C , práca z odboru chémia a potravinárstvo

Zdraviu škodlivé látky vznikajúce počas vyprážania

Obidve práce riešili súčasné problémy na vysoko odbornej úrovni a splnili požiadavky na postup do Krajskej prehliadky SOČ, ktorá sa uskutoční 5. apríla 2018 .

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
Štvrtok 26. 4. 2018