• Gymnázium
    Riaditeľ: +421 2 602 975 59
    Pedagógovia: +421 2 602 975 + číslo klapky

Novinky

• Nástup na otvorenie šk. roka 2017/2018 je v pondelok, 4.9.2017. Študenti nových ročníkov (prima a 1. ročník) o 8.15 pred budovou školy a ostatní študenti o 8.30 vo svojich triedach.

Termín konania opravných a rozdielových skúšok je  v stredu a štvrtok ( 30.8. a 31.8. 2017). Konkrétny čas a miesto konania skúšky si treba dohodnúť s vyučujúcim v pondelok 28.8 o 10.00 alebo v stredu 30.8. o 8.00.

• Stravu na SEPTEMBER je nutné uhradiť do 25. 8.2017!

Novoprijatí študenti uhradiť platbu bez variabilného symbolu, len do poznámky uviesť meno študenta a študijný odbor (osemročné, päťročné AJ, päťročné NJ, štvorročné).

V záujme zjednodušenia platenia stravného ako aj odbúrania starostí o platbu, prosím rodičov, aby si zadali v banke trvalý príkaz k 20. dňu v mesiaci vopred. (S platnosťou od 20. 8. do 20.5. ) na sumu :

1. st. 20 x 1,36 = 27,20
    2. st.  20 x 1,46 = 29,20
    (Cena obeda:  1. stupeň   1,36 eur
                           2. stupeň  1,46 eur.)

Spôsob platby- do 25. dňa v mesiaci vopred:
    - poštovou poukážkou
    - prevodom z účtu
    - internetbanking, trvalý príkaz - číslo účtu 7000248155/8180

Odhlasovanie a zmena obedov - deň vopred do 14.00 hod.:
    - telefonicky 02 602 975 24
    - cez internet - cez prihlasovacie meno a heslo

• Ideme do finále! Prázdniny!

Francúzska riviéra, korzo, Pieniny!

Bude nám fajne, blaženo,

žiadne vzorce, dejiny, zámeno

nám nepokazí náladu.

Leháro od východu slnka až do západu.

A najviac tešíme sa na chvíle,

keď slnko začne byť ospanlivé

a otvorí sa brána školy.

(Prepáčte, táram, to teplo ma asi skolí.)

• Víťazkou celoslovenského finále medzinárodnej súťaže „Mládež debatuje“ v nemeckom jazyku sa stala opäť  žiačka našej školy.

Tejto súťaže sa zúčastnilo niekoľko tisíc žiakov z 10 európskych krajín a našu školu vynikajúco reprezentovali Kristína Šúleková z 3.Ab a Ema Marošiová zo 4.A triedy, ktoré po úspešnej kvalifikácii v školskom a krajskom kole postúpili do semifinále. Tu debatovali s ďalšími 6 postupujúcimi žiakmi z celého Slovenska o otázke, či by sa mali na Slovensku zrušiť osemročné gymnáziá. Obidve postúpili do celoslovenského finále, ktoré sa konalo 9. júna v Pálffyho paláci. Tu sa debatovalo o otázke, či by sa mali na Slovensku zakázať extrémistické strany. Debata bola veľmi napínavá. Víťazkou sa stala Kristína Šúleková, ktorá bude reprezentovať Slovensko v medzinárodnom finále, ktoré sa bude konať v Tallinne, hlavnom meste Estónska. Rovnako aj Ema Marošiová podala vynikajúci výkon.

•    Milí študenti, rodičia, absolventi,

od pondelka 19. júna sa v priestoroch pri vchode do školy začne predávať dlho očakávaná ročenka školy za školský rok 2016/2017. Okrem spomienok na najdôležitejšie udalosti končiaceho školského roku v nej nájdete aj spoločné fotografie tried či maturantov. Upozorňujeme, že ročenka vyšla v obmedzenom náklade, preto neváhajte s jej nákupom. Cena je 3 eurá.

• SLÁVNOSTNÉ ODOVZDÁVANIE MATURITNÝCH VYSVEDČENÍ

Ako dlhoročná tradícia na našom gymnáziu velí, v pondelok po maturitnom týždni, podvečer v DK Dúbravka, sa konalo slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení čerstvým maturantom, už  absolventom našej školy. Slávnostne oblečení spolu so svojimi najbližšími si z rúk p. riaditeľa a triednej učiteľky prevzali maturitné vysvedčenie, vysvedčenie za posledný ročník, diplom a plaketu nášho gymnázia. Najlepší študenti každej triedy boli ocenení aj finančne, knižnou poukážkou. Zo všetkých študentov maturitného ročníka boli zvlášť ocenené dve najlepšie študentky, s najlepšími študijnými výsledkami počas celého štúdia. V bilingválnom štúdiu získala toto ocenenie Daria Čárska z V.A a v štvorročnom štúdiu Paula Čerňanská zo IV.C triedy. Obidve dostali cenu riaditeľa školy spolu s finančnou odmenou 100 €. Všetky ceny boli poskytnuté vďaka podpore nadácie LINGUAGYM a Rodičovského združenia. Našim čerstvým absolventom želáme veľa ďalších, nielen študijných, úspechov v živote.

• 2. 6. 2017

Milí žiaci, vážení rodičia,

od 1.6.2017 je môžné predĺžiť si platnosť licencie ISIC, ktorá Vám umožní šetriť peniaze na zľavách poskytovaných rôznymi spoločnosťami. Pre tých, ktorí ešte neviete, ISIC má už aj svoju aplikáciu pre všetky operačné systémy mobilných telefónov, takže zoznam prevádzok môžete mať stále poruke - aplikácia Vám pomôže zistiť zľavy v tom okolí, v ktorom sa práve nachádzate. Bližsie informácie o prolongácii a využitiu zliav nájdete na našej stránke - v ľavom paneli - Preukaz ISIC/EURO<26.

• Milé žiačky, žiaci, milé naše deti,

dovoľte aby som v rámci osláv, ktoré vás dnes čakajú, prečítal zápis z odpovede žiaka na maturitnej skúške, ktorá sa včera skončila. Citujem:

Motto: Deti, deti, kde ste sa tu vzali, či vás bocian našiel,  či rodičia inú robotu nemali.

Máme krásne detstvo, naši rodičia a učitelia sa o nás starajú, lebo vedia, že na starosť budú na nás odkázaní.

• Posledná príležitosť odovzdať 2% z Vašich daní - ďakujeme.

Ján Dančík

• Dňa 5. apríla 2017 sa konala krajská prehliadka SOČ Bratislavského kraja.

Zúčastnili sa jej dvaja študenti nášho gymnázia:

Barbora Cibulová z triedy sexta A obsadila v odbore Zdravotníctvo a farmakológia  s prácou Bioenergetika mitochondrií pečene a koncentrácia CoQ po podávaní simvastatínu 3. miesto.

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
Streda 23. 8. 2017