Navigácia

Kontakt

 • Gymnázium
  Bilíkova 24
  844 19 Bratislava
 • Telefón:
  Sekretariát: +421 2 602 975 58
  Riaditeľ: +421 2 602 975 59
  Pedagógovia: +421 2 602 975 + číslo klapkyMapa

Novinky

 • Z dôvodu pretrvávajúceho nepriaznivého počasia sa na základe rozhodnutia riaditeľa školy v piatok 23. júna 2017 vyučovanie končí 5. vyučovacou hodinou.

 • Víťazkou celoslovenského finále medzinárodnej súťaže „Mládež debatuje“ v nemeckom jazyku sa stala opäť  žiačka našej školy.

  Tejto súťaže sa zúčastnilo niekoľko tisíc žiakov z 10 európskych krajín a našu školu vynikajúco reprezentovali Kristína Šúleková z 3.Ab a Ema Marošiová zo 4.A triedy, ktoré po úspešnej kvalifikácii v školskom a krajskom kole postúpili do semifinále. Tu debatovali s ďalšími 6 postupujúcimi žiakmi z celého Slovenska o otázke, či by sa mali na Slovensku zrušiť osemročné gymnáziá. Obidve postúpili do celoslovenského finále, ktoré sa konalo 9. júna v Pálffyho paláci. Tu sa debatovalo o otázke, či by sa mali na Slovensku zakázať extrémistické strany. Debata bola veľmi napínavá. Víťazkou sa stala Kristína Šúleková, ktorá bude reprezentovať Slovensko v medzinárodnom finále, ktoré sa bude konať v Tallinne, hlavnom meste Estónska. Rovnako aj Ema Marošiová podala vynikajúci výkon.

 •    Milí študenti, rodičia, absolventi, 

     od pondelka 19. júna sa v priestoroch pri vchode do školy začne predávať dlho očakávaná ročenka školy za školský rok 2016/2017. Okrem spomienok na najdôležitejšie udalosti končiaceho školského roku v nej nájdete aj spoločné fotografie tried či maturantov. Upozorňujeme, že ročenka vyšla v obmedzenom náklade, preto neváhajte s jej nákupom. Cena je 3 eurá.

 • SLÁVNOSTNÉ ODOVZDÁVANIE MATURITNÝCH VYSVEDČENÍ
   

  Ako dlhoročná tradícia na našom gymnáziu velí, v pondelok po maturitnom týždni, podvečer v DK Dúbravka, sa konalo slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení čerstvým maturantom, už  absolventom našej školy. Slávnostne oblečení spolu so svojimi najbližšími si z rúk p. riaditeľa a triednej učiteľky prevzali maturitné vysvedčenie, vysvedčenie za posledný ročník, diplom a plaketu nášho gymnázia. Najlepší študenti každej triedy boli ocenení aj finančne, knižnou poukážkou. Zo všetkých študentov maturitného ročníka boli zvlášť ocenené dve najlepšie študentky, s najlepšími študijnými výsledkami počas celého štúdia. V bilingválnom štúdiu získala toto ocenenie Daria Čárska z V.A a v štvorročnom štúdiu Paula Čerňanská zo IV.C triedy. Obidve dostali cenu riaditeľa školy spolu s finančnou odmenou 100 €. Všetky ceny boli poskytnuté vďaka podpore nadácie LINGUAGYM a Rodičovského združenia. Našim čerstvým absolventom želáme veľa ďalších, nielen študijných, úspechov v živote.

 • 2. 6. 2017

  Milí žiaci, vážení rodičia,

  od 1.6.2017 je môžné predĺžiť si platnosť licencie ISIC, ktorá Vám umožní šetriť peniaze na zľavách poskytovaných rôznymi spoločnosťami. Pre tých, ktorí ešte neviete, ISIC má už aj svoju aplikáciu pre všetky operačné systémy mobilných telefónov, takže zoznam prevádzok môžete mať stále poruke - aplikácia Vám pomôže zistiť zľavy v tom okolí, v ktorom sa práve nachádzate. Bližsie informácie o prolongácii a využitiu zliav nájdete na našej stránke - v ľavom paneli - Preukaz ISIC/EURO<26.

 • Milé žiačky, žiaci, milé naše deti,

  dovoľte aby som v rámci osláv, ktoré vás dnes čakajú, prečítal zápis z odpovede žiaka na maturitnej skúške, ktorá sa včera skončila. Citujem:

  Motto: Deti, deti, kde ste sa tu vzali, či vás bocian našiel,  či rodičia inú robotu nemali.

  Máme krásne detstvo, naši rodičia a učitelia sa o nás starajú, lebo vedia, že na starosť budú na nás odkázaní.

 • Výsledky prijímacieho konania si možete dočasne pozrieť v uvedených súboroch, neskôr už len v sekcii prijímacie pohovory:

  4R__vysledky.pdf

  8R__vysledky.pdf

  Podmienky hodnotenia nájdete v sekcii prijímacie pohovory - kritériá.

 • Posledná príležitosť odovzdať 2% z Vašich daní - ďakujeme.

  Ján Dančík

 • Veľká noc, Veľká noc, veľký sviatok jari,

  vajec päť, grošov šesť, nech sa nám len darí.

   

  Bohatý, Boh a ty, niečo v tomto duchu,

  prianie: veľa vody a zároveň v suchu.

   

  Svet je krásny v tento čas, my sme jeho sú čas ť,

  nech je šťastný každý z nás, a nech môžeme rásť!

 • Dňa 5. apríla 2017 sa konala krajská prehliadka SOČ Bratislavského kraja.

  Zúčastnili sa jej dvaja študenti nášho gymnázia:

  Barbora Cibulová z triedy sexta A obsadila v odbore Zdravotníctvo a farmakológia  s prácou Bioenergetika mitochondrií pečene a koncentrácia CoQ po podávaní simvastatínu 3. miesto.

Prihlásenie

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
Utorok 27. 6. 2017

Partneri