• Projekt ESF

• Inovatívne metódy vo vyučovaní

• Bilíkova - moderné európske gymnázium

Využívanie inovatívnych metód vyučovania v našej škole.

Vďaka prostriedkom zo ŠF EÚ sa  na našej škole zavádzajú inovatívne vyučovacie metódy, ktoré motivujú študentov i učiteľov.

Obnovili sme učebnicový fond dotknutých predmetov, získali sme informačno-komunikačné technológie - interaktívne tabule, notebooky, počítače, dataprojektory, audioprehrávače a v najbližšej dobe ešte doplníme didaktické prostriedky ako mapy, obrazy, moduly,  zariadenia na fyziku, biológiu a chémiu.

Okrem vyššie spomínaných pomôcok a metód nám projekt prináša možnosť vytvorenia nového predmetu - EXPERIMENT, ktorého názov ešte dolaďujeme :-)
            Ďalším aspektom projektu je zameranie sa na tvorbu projektov a prezentačné zručnosti. Študenti majú možnosť naučiť sa spolupracovať na projektoch, vedieť projekt vytvoriť a odprezentovať v príslušnej forme po technickej, obsahovej i reprezentačnej stránke.

Gymnázium Bilíkova je celoslovensky známe ako jazykové gymnázium a túto tradíciu zohľadňujeme aj v našom projekte. Okrem nemeckého bilingválneho štúdia a štúdia v triedach zameraných na cudzie jazyky, už 5.rok u nás funguje anglické bilingválne štúdium EURÓPSKE ŠTÚDIA. V rámci projektu budú študenti prezentovať svoje projekty v slovenskom, nemeckom i anglickom jazyku.

Využitím možností spojenia prostriedkov zo ŠF EÚ, šikovnosti a entuziazmu našich učiteľov, vedenia školy a v neposlednom rade aj študentov vzniká zaujímavý projekt, ktorý pomôže škole zvýšiť úroveň vzdelávania, upraviť štátny vzdelávací program a nastaviť školský vzdelávací program podľa požiadaviek kladených na úspešného absolventa školy pre potreby praxe.

Aké metódy zavádzame? Je to najmä projektové a problémové vyučovanie, tvorba projektov v PowerPointe, využitie IKT vo vyučovaní - interaktívne tabule, počítače, internet, LMS, webové rozhrania spoločenských sietí. Pre predmety slovenský jazyk a literatúra, anglický jazyk, nemecký jazyk, geografia, dejepis, biológia, chémia, fyzika, informatika a experiment tvoríme metodické listy a materiály na vyučovanie s využitím PowerPointu, Hot Potatoes, interaktívnych tabúľ MIMIO a ACTIVE BOARD, moodle a ning.