• Projekt ESF

• Rok 2013/14

• Cern (Švajčiarsko)

Zpráva o exkurzii CERN 2014.

Exkurzia sa uskutočnila v dňoch 25. – 30.4.2014 pod vedením učiteľov pp. Koval, Varju, Zigová a Gughová. Plánovaný program:

25. marca 2014 (utorok)

22.00 – 22.45 nástup účastníkov pod Domom kultúry v Dúbravke, ohlásenie sa vedúcemu

23.00 hod. pristavenie autobusu v Bratislave

23.30 hod. odchod z Bratislavy

26. marca 2014 (streda): 10.00 hod. návšteva Technoramy vo Winterthure – interaktívne múzeum s fyzikálnymi pokusmi, ktoré si účastníci môžu sami vyskúšať, v obedňajších hodinách presun k Rýnskym vodopádom, krátka zastávka v mestečku Schaffhaussen. Vo večerných hodinách ubytovanie v okolí Pontarlier – hotel F1 , Francúzsko.

27. marca 2014 (štvrtok): 07.00 hod. po raňajkách presun do Ženevy s predpokladaným príchodom v obedňajších

hodinách, návšteva výstavy Microcosm, Globe. 14.00 – 17.00 hod. exkurzia v CERNe, potom  pešia prehliadka Ženevy. Vo večerných hodinách ubytovanie v okolí Ženevy – Francúzsko, Annemasse, hotel F1.

28. marca 2014 (piatok): 07.00 hod. po raňajkách presun do Luzernu s predpokladaným príchodom v doobedňajších hodinách. Prestávka v hlavnom meste Švajčiarska – v Berne. Možnosť individuálneho programu a ubytovanie v Youth hosteli .

29. marca 2014 (sobota) : výlet lanovkou na horu Pilatus cca 4 hod. Krátky výlet na Pilatus.

Na Pilatus je potrebná turistická obuv a oblečenie do snehu a zimy.

Pokračovanie v ceste na Slovensko

30. marca 2014 (nedeľa): predpokladaný príchod do Bratislavy ku Domu kultúry v skorých ranných resp. doobedňaj- ších hodinách.

CK: Asociácia pre mládež, vedu a techniku – AMAVET, Adresa: Žarnovická 7, 831 06 Bratislava

V účastníckom poplatku 225 € sú zahrnuté nasledovné náklady: doprava klimatizovaným autobusom do Ženevy a späť , 2x ubytovanie v hoteli Formule 1 s raňajkami (3-lôžkové izby), 1x ubytovanie v hosteli s raňajkami (Luzern), ( 4- a 6- posteľové izby ), slovenský sprievodca.

Program exkurzie bol dodržaný.  Študenti / 41 / sa počas celej cesty správali slušne, nebol žiaden prípad alkoholu, či fajčenia. Ani raz nemeškali, na raňajky boli taktiež včas. Večierka a nočný kľud boli dodržané. Bolo to aj preto, lebo program bol časovo aj fyzicky náročný. V Cerne komunikovali hlavne po anglicky, inak aj nemecky. Učitelia sa nestretli so žiadnym kritickým komentárom ku programu.  Vstupné do Technoramy sponzorovala Nadácia Gymbilba. Cestovali a organizačne sa spoľahli na AMAVET , nezisková organizácia. Vyjadrujeme maximálnu spokojnosť s touto organizáciou.

Bratislava, 2.4.2014

Za vedúcich: Ing. Ján Koval