• PRESTUP

• Prestup na bilingválne štúdium z 8 - ročného gymnázia

• Výsledky prestupového konania - bilingválne štúdium:

Študenti osemročného štúdia môžu na základe výsledkov prestupovej skúšky v treťom alebo štvrtom ročníku štúdia prestúpiť do tried s bilingválnym vyučovaním, ale počet voľných miest je obmedzený prideleným počtom miest pre žiakov zo základných škôl a kapacitnými možnosťami školy.

PODMIENKY PRESTUPU PRE ŽIAKOV OSEMROČNÝCH GYMNÁZIÍ:

a) Žiaci 8-ročných gymnázií sú žiakmi strednej školy.

b) V priebehu štúdia na strednej škole sa umožňuje žiakom prestup na inú strednú školu. Prestup žiaka, ktorý navštevuje strednú školu s osemročným štúdiom, do gymnázia s päťročným štúdiom, sa môže uskutočniť najskôr začiatkom štvrtého ročníka jeho štúdia.

Kriteria_prestupu_2024.pdf

c) Prestup povoľuje riaditeľ školy, do ktorej sa žiak hlási, na základe žiadosti jeho zákonného zástupcu

Ziadost_o_prestup_anglicke_bilingvalne_studium.docx

Ziadost_o_prestup_nemecke_bilingvalne_studium.docx

d) Podmienkou prestupu žiaka na bilingválne štúdium je úspešné vykonanie rozdielovej skúšky (ktorá je na úrovni prijímacej skúšky pre žiakov ZŠ).

e) Prestup sa uskutočňuje k 1. septembru 2024.

f) Žiaci 8-ročných gymnázií budú prijímaní prestupom v závislosti od výsledku rozdielovej skúšky, prospechu v posledných dvoch rokoch, umiestnenia v olympiádach a súťažiach podľa nasledovných kritérií.

g) Žiadosť o prestup do 1. ročníka 5-ročného bilingválneho štúdia je potrebné odoslať spolu s prílohami. Nevyžaduje sa potvrdenie žiadosti školou, ktorú žiak v súčasnosti navštevuje, ani potvrdenie lekárom.

h) Každý zaevidovaný uchádzač bude pozvaný na rozdielové skúšky najneskôr päť dní pred termínom ich konania.