• Študentský parlament

Študentský parlament je reprezentatívny orgán žiakov, ktorý zastupuje ich záujmy vo vzťahu k učiteľom a  vedeniu školy. Študentský parlament je skvelá možnosť pre žiakov ovplyvňovať život na škole a organizáciu školy. Tvoria ju iniciatívni študenti, ktorí majú prehľad o tom, čo by ich spolužiaci potrebovali v škole, či už počas vyučovania alebo aj mimo neho. Žiaci združujúci sa v Študentskom parlamente prinášajú neustále nové nápady, pripomienky na zlepšenie prostredia a klímy školy.

Hlavnou úlohou Študentského parlamentu je vyjadrovať sa k dôležitým otázkam, opatreniam a návrhom školy v oblastiach výchovy a vzdelávania. Podieľa sa na tvorbe školského poriadku, spoluorganizuje školské akcie, súťaže a v neposlednom rade ponúka žiakom cenné skúsenosti pri tvorbe, plánovaní rôznych podujatí a komunikácií medzi žiakmi, učiteľmi a vedením školy.

Štatút Študentského parlamentu:

Statut-ZSR_na-21-22.n.docx