• Biológia

• Deň otvorených dverí 2023/2024

Deň otvorených dverí v biologickom laboratóriu! 😊

Dňa 1.feubruára sme privítali záujemcov o štúdium na našej škole. Žiaci sexty B a septimy B im pod vedením učiteliek p.Karpeľovej a p.Kekelákovej ukázali experimenty, ktorými na hodinách dokazujeme jednotlivé zákonitosti biológie. Návštevníkov sme previedli aj aktivitami, pri ktorých sa mohli naučiť napr. kosti človeka, objaviť tajomstvá daktyloskopie, či mikroskopického sveta. Už tradične si vyskúšali izoláciu svojej DNA, či zistili zdatnosť organizmu. Pre tých, ktorí si chceli overiť svoje vedomosti sme pripravili Kahoot kvíz.

Deň otvorených dverí 2022/2023

V stredu 1.februára 2023 sa uskutočnil deň otvorených dverí, kde sme na otvorenej hodine biológie záujemcom o štúdium priblížili rôzne biologické pokusy, ktoré si mohli vyskúšať aj sami. Pozorovali sme rastlinné bunky, izolovali vlastnú DNA zo slín alebo zisťovali zdatnosť organizmu.

Deň otvorených dverí v šk. r. 2019 / 2020

Dňa 11.12. 2019 sa na našej škole uskutočnil DOD. Spolu s našimi žiakmi sme pripravili pre záujemcov o štúdium otvorené hodiny biológie, kde sa mohli nielen informovať o štúdiu na škole, ale aj vyskúšať rôzne biologické pokusy.