• MOŽNOSTI ŠTÚDIA

• 5 - ROČNÉ SLOV-NEM. ŠTÚDIUM

• Prečo si zvoliť 5-ročné slovensko-nemecké štúdium?

Uvedený typ štúdia je určený pre žiakov, ktorí chcú ovládať nemecký  jazyk na úrovni, ktorá im zabezpečí bezproblémové pokračovanie v štúdiu na vysokej škole v nemecky hovoriacich krajinách alebo predpokladajú jeho využitie v budúcnosti nielen vo všeobecnej komunikácii, ale aj na úrovni odbornej terminológie.

Čoho sa obávam pri voľbe slovensko-nemeckého štúdia?

Uchádzačov môže od voľby uvedeného typu štúdia odrádzať práve predpoklad zvýšenej náročnosti štúdia vyučovacích predmetov v nemeckom jazyku, spojený s malou sebadôverou vo vlastné znalosti cudzieho jazyka získané na základnej škole, kde vo väčšine prípadov je podporovaný len malou dotáciou hodín. Samotnému štúdiu odborných predmetov v nemeckom jazyku ale predchádza dôsledná jazyková príprava v prvom ročníku, ktorá  v dostatočnej miere pripraví našich žiakov na ďalšie štúdium.

Akú reálnu úroveň znalosti nemeckého jazyka získajú naši absolventi?

Slovensko-nemecké bilingválne štúdium spravidla ukončujú naši absolventi úspešným získaním Nemeckého jazykového diplomu 2. stupňa (Deutsches Sprachdiplom – DSD II) prípadne štátnej skúšky z nemeckého jazyka na úrovni C1 podľa Spoločného európskeho referenčného rámca.

Aké predmety absolvujú naši študenti v nemeckom jazyku?

Počas štúdia čaká našich žiakov štúdium v nemeckom jazyku v predmetoch nemecká literatúra a kultúra, matematika, chémia, biológia, dejepis, občianska náuka a umenie a kultúra.

Majú naši žiaci počas štúdia aj bezprostredný a živý kontakt s cudzím jazykom a kultúrou?

Naša škola umožňuje žiakom z nemeckých bilingválnych tried absolvovať pobyty v Nemecku vďaka partnerským školám, kde majú možnosť zúčastniť sa aj na vyučovaní a poznávať nemeckú kultúru a nemecké reálie. K našim dlhoročným partnerom   patria Kaiser-Heinrich-Gymnasium v Bambergu, Anton-Philipp-Reclam-Gymnasium v Lipsku a Neues Gymnasium Bochum.