• Dejepis

• Aktivity

• Na našej škole sa v školskom roku 2017/2018 v dňoch od 06. októbra - 03. novembra uskutočnila v spolupráci s Nadáciou Milana Šimečku putovná výstava

Anna Franková - odkaz dejín dnešku.

Výstava bola vytvorená z 30 veľkorozmerných panelov, ktoré študentom približovali životný príbeh Anny Frankovej v kontexte historických udalostí v Nemecku a v Európe. Výstavou sprevádzali študenti našej školy. Výstavu v našich priestoroch si nielen študenti našej školy ale aj študenti iných bratislavských škôl.

Predstavenie Via Historica

Dňa 26.9. roku Pána 2022 sa na našej škole udiala séria predstavení šermiarsko-divadelnej kumpánie Via Historica. Trio umelcov nás vtiahlo do historického diania nielen svetových, ale aj našich národných dejín približujúc éru Jánošíka, vládu Márie Terézie, či turbulentné obdobie Ľudovíta Štúra. Aula takmer praskala vo švíkoch, aby sa na niekoľko krát pomestili všetci zážitkuchtiví študenti. Už teraz sa tešíme na ďalšie témy v ich repertoári.