• Dejepis

• Súťaže

• Naši študenti sa môžu chváliť mnohými dejepisnými úspechmi aj v rámci súťaží.

Kto by mal záujem sa pripojiť do školského tímu na budúci rok tak môže spraviť u P. učiteľky Uhrovej.

• Dejepisná súťaž gymnázií

• Naši študenti boli dňa 5.4.2023 na Dejepisnej súťaži gymnázií ČR a SR v sídle BSK a v zložení Kristián Behún, Richard Horský a Agáta Nováková zo septimy A. S témou Európa počas studenej vojny sa umiestnili s 90 bodmi na 2. mieste postupujúc do česko-slovenského kola, ktoré sa uskutoční v novembri v Chebe. Gratulujeme!

• Finále Dejepisnej súťaže v Chebe

• Vo štvrtok 23. novembra 2023 sa traja študenti nášho gymnázia Agáta Nováková, Kristián Behún a Richard Horský (všetci traja oktáva A) zúčastnili v starobylom českom meste Cheb medzinárodného finále prestížnej Dejepisnej súťaže študentov gymnázií Českej a Slovenskej republiky.

31. ročník súťaže bol zameraný na európske dejiny medzi Postupimskou a Helsinskou konferenciou, teda na obdobie rokov 1945 – 1975.

Po postupe z krajského kola, do ktorého sa prihlásilo 307 gymnázií z oboch republík, obsadili v silnej konkurencii konečné 61. miesto. Za úspešnú reprezentáciu školy im ďakujeme