• Dejepis

• Nechajte ma byť, takou aká som - životný príbeh Anny Frankovej

• Dňa 6.12.2023 sa v novozrekonštruovanej budove Starého evanjelického lýcea na Konventnej ulici konalo slávnostné otvorenie výstavy Nechajte ma byť takou, aká som – životný príbeh Anny Frankovej.

Táto výstava vďaka Nadácii Milana Šimečku zavítala na viaceré školy na celom Slovensku.  Pripomína nám nielen autentický príbeh Anny Frankovej – unikátne svedectvo tragédie doby očami tínedžerky, ale zároveň nás vyzýva k tolerancii a rešpektovaniu inakosti. Oslovuje najmä mladých, aby sa zamysleli nad predsudkami a rôznymi formami diskriminácie, ktoré sú žiaľ stále súčasťou našich životov.

Výstavou sprevádzali vybraní študenti nášho gymnázia a svoju úlohu zvládli výborne, čo dokazuje aj certifikát, ktorý získali.

januári 2024 bude výstava nainštalovaná v priestoroch našej školy , kde si ju budú môcť vidieť naši študenti i návštevníci z ostatných dúbravských škôl.