• 2% z dane

• Vážení rodičia a priatelia Gymnázia, Bilíkova 24,

opäť sa k Vám obraciame s prosbou o to, aby ste zákonom povolenú časť Vašich daní venovali na Nadáciu LINGUAGYMBIL, teda pre naše gymnázium, v ktorom študujú Vaše deti alebo ktoré ste sami absolvovali či ste jeho priaznivcom.

Vaša pomoc je pre našu školu veľmi dôležitá a úprimne povedané, vzhľadom na situáciu v školstve priam nepostrádateľná a to bez ohľadu na to akým zložitým obdobím naša spoločnosť práve prechádza.

Pre zjednodušenie prikladáme potrebné tlačivá:

VYHLASENIE_O_POUKAZANI_PODIELU_ZAPLATENEJ_DANE_Z_PRIJMOV.pdf

POTVRDENIE_O_ZAPLATENI_DANE_Z_PRIJMOV_ZO_ZAVISLEJ_CINNOSTI.pdf

Získané prostriedky nám umožnili v minulom roku podporiť mnohé projekty súvisiace so štúdiom našich žiakov, celoškolské výchovno-vzdelávacie aktivity, organizovanie a účasť na predmetových súťažiach a olympiádach, zakúpenie novej interaktívnej techniky a počítačov, zahraničných publikácií a učebníc, učebných pomôcok, ale aj podporiť akcie organizované študentskou radou, rekonštruovať priestory školy slúžiace študentom nielen na výučbu ale aj oddych a šport a podporovať inovatívne spôsoby vyučovania našich učiteľov.

Údaje pre právnické osoby a fyzické osoby, ktoré si sami podávajú daňové priznanie:

Nadácia LINGUAGYMBIL

Právna forma: nadácia

IČO:  000030849926

Obchodné meno: Nadácia LINGUAGYMBILSídlo:Ulica: BilíkovaČíslo: 24PSČ: 84419Obec: Bratislava

Bližšie informácie o činnosti nadácie a možnostiach sponzorskej podpory nájdete v časti NADÁCIA LINGUAGYMBIL:

Za Vašu pomoc a podporu úprimne ďakujeme

Ing, Daniela Lecká, predsedníčka správnej rady nadácie

Mgr. Daniel Kasala, riaditeľ školy

• Hviezdoslavov Kubín 2023

• Dňa 26.1. sa v našej škole konalo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Žiaci súťažili celkom v troch vekových kategóriách. Počuli sme viacero pozoruhodných výkonov, ktoré nás naozaj potešili.

Výsledky súťaže:

II. kategória – poézia

1. miesto - neudelené

2. miesto - Rastislav Čerevka (PB)

3. miesto - Sabina Nemcová (PB)

III. kategória – poézia

1. miesto - Viktória Bendzáková (SB) – postup do okresného kola

2. miesto - neudelené

3. miesto - Petra Turoczyová (SA)

3. miesto  - Filip Sány (SB)

Ladislav Šipeky (KB) - priamy postup do okresného kola

III. kategória – próza

1. miesto - Diana Hlaváčová (TB) – postup do okresného kola

2. miesto - Nina Nemčíková (SB)

3. miesto - neudelené

IV. kategória – poézia

1. miesto - Andy Kummer (KiB) – postup do okresného kola

2. miesto - Sofia RuthTóthová (II.NA)

3. miesto - Radka Zavacká (II.AB)

Všetkým účastníkom ďakujeme za pekný zážitok a víťazom držíme palce v ďalších kolách.