• Školské kolo Hviezdoslavov Kubín

• Pondelok 29.1.2024 patril v našej škole umeleckému prednesu poézie a prózy. Súťažiaci v troch kategóriách si zmerali sily v obratnosti predniesť literárny text a zaujať poslucháčov.

Najlepší z nich nás budú reprezentovať v okresných kolách tejto obľúbenej súťaže. Priamo tam postupujú aj súťažiaci z minulého roka, ktorí sa zúčastnili krajského kola – Viktória Bendzáková (TB), Diana Hlaváčová (KA) a Ladislav Šipeky (TB).
              Ďakujeme za krásne a zaujímavé prednesy a držíme palce ďalej.

Výsledky školského kola:

2. kategória – poézia

1. miesto - Hanigovský Marko (PA)
              2. miesto - Strempeková Tatiana (PA)
              3. miesto - Bučková Lujza (PB)

2. kategória – próza

1. miesto - Koňanová Daniela (PA)
              2. miesto - neudelené
              3. miesto - Kratochvílová Lea (PB)

3. kategória – poézia

1. miesto - Čerevka Rastislav (SB)
              2. miesto - Turoczyová Petra (TA)
              3. miesto - Masárová Ema (SA)

3. kategória – próza

1. miesto - Golianová Soňa (KB)
              2. miesto - Eštóková Romana (SA)
              3. miesto - Nemčíková Nina (TB)

4. kategória – poézia

1. miesto - neudelené
              2. miesto - Klamová Karolína (4.AA)
              3. miesto - Beňová Sophia (2.NA)

4. kategória – próza

1. miesto - Mojžišová Martina Michaela (1.AB)
              2. miesto - Žáčik Tibor (4.AA)
              3. miesto - Tribulová Ema (1.NA)

• Lyžiarsky výcvik

• Začiatkom januára sa konali lyžiarske kurzy na Donovaloch a Závažnej Porube (Liptov)
              Okrem nácviku a zdokonaľovania lyžiarskej techniky si ziaci upevňovali vzťahy medzi sebou a učiteľmi.
              So sebou si odnášajú veľa zážitkov na ktoré budú dlhe roky v dobrom spomínať.

• Školské kolo biologickej olympiády kat.C

• Dňa 11.januára 2024 sa online formou konalo školské kolo 58.ročníka biologickej olympiády v kategórii C-teoretickopraktickej časti.

Súťaže sa zúčastnilo 20 žiakov z tercií a kvárt.

Na prvých troch miestach sa umiestnili:
              1.miesto: Zuzana Siváčková, K.A
              2.miesto: Filip Jurčenko, K.A
              3.miesto: Laura Kleinová, T.A

Výhercom srdečne gratulujeme a prvým dvom postupujúcim prajeme veľa úspechov v okresnom kole.

PK Biológie

• Výstava - Anna Franková

• Včera 11. januára sme oficiálne na našej škole otvorili putovnú výstavu "Nechajte ma byť, takou aká som" - životný príbeh Anny Frankovej. Výstava bude prístupná pre všetkých študentov našej školy, ktorých na nej budú sprevádzať naši študenti.

• Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

• októbri a decembri sa v našej škole konalo školské kolo 16. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. V jednotlivých kategóriách sa ho zúčastnilo spolu 68 študentov. Po absolvovaní centrálne zadaného online testu a ďalších dvoch častí sa víťazmi stali:

OSJL kategória A (3., 4.roč.)

1. Zuzana Rybárová, SpA
              2. Anne Bernard, III.NA
              3. Michaela Čičmancová, SpA

OSJL kategória B (1., 2.roč.)

1. Eliška Žitná, II.AA
              2. Terezka Kunáková, I.AB
              3. Andrea Kováčová, SxB
                3. Alica Bollová, SxB

OSJL kategória C (tercia, kvarta)

1. Laura Czodorová, KA
              2. Andrej Sika,TA
              3. Laura Kaufmann,TA

Víťazom blahoželáme všetkým študentom ďakujeme za reprezentáciu a záujem o slovenčinu.

Víťazi kategórie A a B postupujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční 1.2.2024.

Držíme palce.

• Christmas in Europe

• V stredu 20.decembra si Jasmin a Janka zo IV.AB pre spolužiakov pripravili projekt na tému Christmas in Europe. Formou prezentácie nám takto predstavili vianočné zvyky a tradície v rôznych európskych krajinách a oblastiach - v Nórsku, Španielsku, fínskej časti Laponska, Nemecku, či v Spojenom kráľovstve, a iných.

Ukázali sme si tradičné jedlá, dekorácie, aktivity a piesne. Janka a Jasmin nám nachystali aj vynikajúce vianočné občerstvenie - koláčiky a punč, ktoré triedu krásne rozvoňali a tak vytvorili vhodnú atmosféru na záverečnú aktivitu hodiny - písanie listu Santovi priamo na jeho oficiálnu poštovú adresu vo fínskej dedinke Tähtikuja.

Ďakujeme za skvelý zážitok na hodine geografie! 😊

• Vianočný deň

• V piatok 22. decembra sme pre študentov pripravili Vianočný deň, na ktorom sme sa naladili na prichádzajúce sviatky. Na vianočných trhoch si mohli študenti kúpiť vianočné darčeky alebo ochutnať punč. O dobrú náladu sa postarali školské skupiny spoločne s učiteľmi a na svoje si prišli aj športoví nadšenci, pre ktorých boli pripravené turnaje. Spoločne sme si tento deň užili a už teraz sa tešíme na ďalšie aktivity.

Študentský parlament

• Dejepisná exkurzia

• Pred Vianocami triedy IV.NA a IV.NB uzatvorili každoročné dejepisné exkurzie Krakov - Wieliczka - Osvienčim. Študenti počas troch dní navštívili soľnú baňu Wieliczka, historické pamiatky v Krakove, vianočné trhy ale spoznali aj osudy židovského obyvateľstva v Osvienčime.