• EKO BILÍČKA

• Súťaže

Mesiac Zeme skončil, ale jeho odkaz pretrváva

22. apríla naši učitelia a naše učiteľky geografie a biológie v spolupráci s nami a Žiackou školskou radou (a EkoBilíčkou) v rámci Dňa Zeme zverejnili mesačnú výzvu #niesomprasa, ktorej cieľom bolo upratať naše okolie a poukázať tak na dlhodobý problém znečisťovania životného prostredia nami - ľuďmi.

Súťaž trvala od 22.apríla do 22.mája, pričom ste nám zaslali množstvo foto-príspevkov, za čo by sme sa chceli srdečne poďakovať, že ste preukázali iniciatívu vo svojom voľnom (aj študijnom) čase ísť nielen von prečistiť naše okolie, ale ísť aj ostatným vzorom týmto činom.

Výhercov súťaže Lucku Ivákovú (II.C), ktorá nám poslala fotky so svojím “úlovkom” z lesov nad Dúbravkou.

Triedy kvartu A a B, ktoré pomohli zveľadiť vonkajší priestor našej školy spolu s pani učiteľkou Joniakovou, zverejníme v školskej ročenke.

Ako vďaku za pomoc (nielen) vo výzve Dňa Zeme výhercovia získajú školskú ročenku.

Na záver už len dodať to, že Deň Zeme je hlavne o zamyslení sa nad tým, čo môžeme spraviť lepšie pre našu budúcnosť na tejto planéte. Začať individuálnymi zmenami ako je upratovanie nášho okolia je super, no informovať sa o ďalších možnostiach ako pomôcť pri zlepšení našej situácie v klimatickej kríze, v ktorej sa naša planéta nachádza, je ešte lepšie, aby sme tak preukázali verejnosti náš záujem o zmenu.

Mesiac Zeme (22. apríl - 22. máj, 2021)

22. apríla sme spolu s učiteľmi BIO a GEOŽŠR Bilíčka zverejnili výzvu #niesomprasa ktorej cieľom je upratať svoje okolie a ukázať tak na dlhodobý problém znečisťovania životného prostredia nami ľuďmi.

Súťaž trvá do 22.mája nakoľko ide o MESIAC ZEME, preto ďakujeme za doterajšie foto-príspevky, ktoré sme od vás dostali.

Naďalej nám ich môžete posielať na náš edupage “Ekobilíčka 1” či taggnúť nás na Instagrame @eko.bilicka alebo Žiacku školskú radu @zsrbilicka.

Eko.triedy

V decembri rozbiehame na našej škole súťaž eko.triedy, ktorú organizujeme s podporou školského vedenia. Vyzývame všetky triedy, aby sa zapojili :)
            Keď chceme dosiahnuť zmenu v spoločnosti, musíme začať každým jedným z nás. No ešte lepšie je, keď na to predsa nie sme úplne sami - ako trieda máme väčšiu šancu uspieť.

ČO?          súťaž tried: ukážte, že VAŠA trieda je tá najviac eko

PREČO?  zmena je na každom jednom z nás: no ako trieda máme väčšiu šancu uspieť

KEDY?     december - máj (každý mesiac prebehne 2-krát hodnotenie)

CENA?
                             1.miesto: 500€ príspevok na koncoročný výlet
                             2.miesto: 300€ príspevok na vybavenie v triede
                             3.miesto: 100€ príspevok na vybavenie v triede

Pre viac informácií alebo v prípade otázok nám pokojne napíšte na edupage (na profil 1 EkoBilíčka) či na Instagram.

Tešíme sa na vašu účasť