• MOŽNOSTI ŠTÚDIA

• 8 - ROČNĚ ŠTÚDIUM

Pre akých žiakov je vhodné 8-ročné štúdium?

Osemročný typ štúdia sa zameriava na talentovaných žiakov základnej školy. Poskytuje im širší priestor na rozvíjanie ich nadania a podporuje tak pravdepodobnosť ich úspešného štúdia na vyššom stupni gymnázia a následne aj na vysokej škole.

Na aké oblasti sa prednostne zameriava 8-ročné štúdium?

V tomto type štúdia je posilnená výučba cudzích jazykov a prírodovedných predmetov. Študenti sa už od prvého ročníka osemročného gymnázia učia dva cudzie jazyky (anglický jazyk - 4 hodiny týždenne; nemecký jazyk - 3 hodiny týždenne).

V ôsmom ročníku prevažujú voliteľné predmety (16 hodín týždenne). Vďaka tomu sa študenti maturitného ročníka zameriavajú najmä na predmety dôležité pre ich ďalšie vysokoškolské štúdium.

Ako je podporovaný rozvoj individuálny rozvoj talentovaných žiakov?

Naša škola podporuje účasť študentov v rôznych vedomostných súťažiach (Expert geniality show, iBobor, Matematický klokan, Pytagoriáda, Fyzikálny náboj, GQIQ, MAKS), recitačných súťažiach (Hviezdoslavov Kubín, Šaliansky Maťko, Shakespeare Memorial), predmetových olympiádach (olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry, olympiáda v anglickom jazyku, olympiáda v nemeckom jazyky, matematická, biologická, geografická, chemická olympiáda, olympiáda v informatike) a SOČ (stredoškolská odborná činnosť). Študenti tak môžu využívať a rozvíjať svoje poznatky a schopnosti v oblastiach, ktoré ich zaujímajú.

Aké sú možnosti v pokračovaní na bilingválnom štúdiu?

Študenti osemročného štúdia môžu na základe výsledkov prestupovej skúšky v treťom alebo štvrtom ročníku štúdia prestúpiť do tried s bilingválnym vyučovaním, ale počet voľných miest je obmedzený prideleným počtom miest pre žiakov zo základných škôl a kapacitnými možnosťami školy.