• Nemecká kultúra a literatúra

Vo štvrtom ročníku bilingválneho štúdia pribúda žiakom a žiačkam predmet nemecká kultúra a literatúra (NKL).

V tomto predmete spoznávajú najvýznamnejších nemeckých autorov z jednotlivých literárnych období, čítajú ukážky literárnych diel ako aj niektoré vybrané diela po nemecky píšucich autorov v origináli, analyzujú a diskutujú o konaní literárnych postáv a vyjadrujú svoje kritické stanovisko k daným témam.

Čítanie prispieva k rozvoju ich čitateľskej ako aj kultúrnej gramotnosti, obohacuje ich slovnú zásobu, prehlbuje ich estetické cítenie a rozširuje ich vedomosti o nemeckej kultúre.

Tento predmet má presah aj do iných predmetov (dejepis, slovenský jazyk a literatúra, umenie a kultúra), čím sa prehlbujú ich dedukčné schopnosti.

Cieľom tohto predmetu je aj snaha o pritiahnutie pozornosti žiakov a žiačok smerom ku kultúrnemu a umeleckému dianiu vo všeobecnosti.