• Matematika

• EXPERT geniality show

• Súťaž EXPERT spočíva vo vypracovaní testu z dvoch súťažných tém. Súťažiaci v kategóriách odpovedajú na 40 až 50 otázok. V každej otázke vyberajú spomedzi štyroch ponúknutých možností jednu správnu. Na vypracovanie testu majú súťažiaci 60 minút. Súťažné témy sú rôznorodé a nezahŕňajú len úlohy matematické, ale aj logické z rôznych iných oblastí vedy a života.
            • Súťaž prebehla dňa 28.11.2023 v priestoroch školy
            • Zúčastnilo sa v nej viac ako 25  žiakov z rôznych tried a typov štúdií
            • Žiaci si mohli vybrať a súťažiť v dvoch z týchto kategórii:
            • Kategórie:

Mladší žiaci:

• Ako funguje svet (geografia, biológia, prírodoveda, matematika, informatika, dopravná výchova)
              • Päť jazykov kultúry (slovenský jazyk, anglický jazyk, dejepis, výtvarná výchova a hudobná výchova)

Starší žiaci:

• Od Dunaja k Tatrám (Slovenské dejiny, umenie, šport, biológia, geografia, aktuality, slávni Slováci)
              •  Mozgolamy (logické hádanky, postupnosti, zaujímavé slovné úlohy, kombinačné, pojmové myslenie)
              •  Svetobežník ( fyzická geografia, humánna geografia)
              • Tajomstvá prírody ( biológia, fyzika, astronómia, chémia)