• Etická výchova

• Zaujímavosti

DEJINY ETICKÉHO MYSLENIA NA SLOVENSKU⇒  778-779(1).pdf

Dňa 30.5.2023 sa v alue našej školy konale prednáška organozácie EDYN, ktorú predstavilJakub Šuster  bývalý študent Gymnázia Bilíková. Aktuálne pôsobí ako Account Director v digitálnej agentúre s názvom New School Communications v Bratislave. Okrem toho je jedným zo spoluzakladateľov projektu Elfovia.sk, ktorý ma za cieľ bojovať proti nenávisti a dezinformáciám na internete. Je tiež člen neziskovej organizácie EDYN.

Čo je EDYN?

Sú to občianski aktivisti, politickí lídri a novinári a zdieľame odhodlanie a vôľu brániť slobody, za ktoré bojovali naši rodičia. Odmietame sa politiku nenávisti a rozdeľovania, aby sme zjednotili naše spoločnosti proti autoritárskemu revizionizmu. Hoci sa líšime v politických názoroch, zdieľame hlbokú oddanosť demokratickým princípom a stretávame sa pri hľadaní riešení spoločenských problémov, ktorým naše krajiny čelia. Rešpektujeme sa, počúvame jeden druhého a sme tu na to, aby sme si pomáhali. Sme stovky organizovaných ľudí v 23 krajinách. Partneri a priatelia našej siete nám pomáhajú s budovaním zručností, zdrojmi a kontaktmi s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Neberieme demokraciu ako samozrejmosť. Byť aktívny vo verejnom živote je medzi našimi rovesníkmi len ťažko populárny. Mnohí z nás sa obetovali v boji za svoje slobody, ale naďalej pracujeme pre to, v čo veríme. Vlna nenávisti, nedôvery a rozdelenia v našich spoločnostiach dláždi cestu autokratom a my sa odmietame pozerať iným smerom. Nedovolíme im uspieť; chceme žiť v slobodných spoločnostiach. Loretta Pinke - ambasádorka a členka rady vedenia v organizácii EDYN. Venujem sa zahraničnej politike a v EDYNe dostávam priestor nielen na realizáciu svojich projektov a aj k rozvoju svojich schopnosti .