• Výtvarná výchova

• Aktivity, súťaže

• Školský rok 2023/2024

Veda vo farbách

V novembri sa žiaci prímy B zúčastnili besedy v Centre biovied SAV pri príležitosti Dňa vedy a techniky. Cieľom tejto prednášky bola popularizácia vedy medzi žiakmi nižších ročníkov osemročného gymnázia. Okrem zaujímavých informácií si žiaci mohli všímať aj vystavené exponáty, ktoré sme následne na hodinách výtvarnej výchovy reprodukovali. Žiaci využívali väčšinou techniku temperovej a vodovej farby.

Následne sme naše práce poslali do Slovenskej akadémie vied, kde prebiehala výstava a súťaž prác žiakov viacerých škôl pod názvom Veda vo farbách – čo sme zažili v centre biovied.  Teší nás, že po hlasovaní zamestnancov SAV prvé tri miesta získali naše žiačky z prímy B – Milica Viestová, Lea Kratochvílová a Anna Leczo, ktoré si prevzali dňa 2.februára ocenenia z rúk pani Niederovej zo SAV.

No ani ostatní nesmútili, pretože dostail malú pozornosť zo SAV, ktorá potešila každého žiaka z PB.