ISIC/EURO26 VSTUP do školy ZĽAVY ISIC/EURO26 DOPRAVA Električenka Info a cena Aktivácia čipu na dopravu (ŽSR, SAD) ZĽAVY ITIC Preukaz žiaka strednej školy - kompletné info MATURANTI a ISIC

Školský preukaz

DOPRAVA

Aktivuj si dopravu na Tvojom preukaze žiaka ISIC/EURO<26

Aktuálne končí platnosť v čipe preukazu pre účely dopravy 30.6.2017.

To znamená, že od 1.7.2017 preukazy nemusia fungovať u všetkých dopravcov.

Ak pokračuješ v štúdiu a chceš využívať svoj preukaz v doprave aj ďalší školský rok vrátane letných prázdnin, potrebuješ si ho aktivovať prostredníctvom SMS podľa nasledujúcich krokov:

1. Na číslo 8844 pošli SMS v tvare:
TC medzera PRIEZVISKO (uvedené na preukaze) medzera ČÍSLO ČIPU
príklad:
TC

2. V priebehu chvíľky Ti príde potvrdzujúca SMS, ktorá je spoplatnená sumou 3 €. Ostatné SMSky sú bezplatné.

3. Po úspešnej platbe dostaneš túto SMS s pokynom:Pre predlzenie dopravnej aplikacie do 30.06.2017 priloz kartu k terminalu na Tvojej skole.

4. Teraz si choď priložiť kartu k školskému terminálu. Terminál Ti predĺži platnosť čipu preukazu pre dopravu. Školský terminál sa nachádza: pred kanceláriami vedenia školy

5. Po priložení karty k školskému terminálu Ti príde potvrdzujúca SMS o úspešnom predĺžení platnosti čipu a Tvoj preukaz je pre použitie v doprave platný až do 30.6.2017.

Ak by si mal otázky, kontaktuj nás na čísle: 0905 384 092 v čase od 09.00 do 16.00 alebo e-mailom na: preukazziaka@transdata.sk

Bližšie informácie na stránke isic.sk

Zobrazíte kliknutím na odkaz :-) a budete presmerovaní na danú stránku s najaktuálnejšími informáciami.

Najčastejšie otázky - pre žiakov stredných a vysokých škôl TU.

Prevzaté z http://www.slovakrail.sk/sk/preprava-osob/slovensko/produkty-a-zlavy/bezplatna-preprava-vo-vlakoch-zssk/bezplatna-preprava-v-kocke.html

UPOZORNENIE

ZMENA pre žiakov a študentov od 1. júla 2016:

Upozorňujeme cestujúcich, že študentské časové mesačné lístky vydané od júla 2016 a ročné žiacke preukazy na pravidelné bezplatné cestovanie do školy platia len vo vlakoch kategórie Os a REX.

Bezplatná preprava vo vlakoch kategórií SC, EC, EN, Ex, R a RR je naďalej možná, avšak pred každou cestou si treba zabezpečiť jednorazové lístky na bezplatnú prepravu.

Zľavnené cestovné pre žiakov a študentov

Dátum poslednej aktualizácie: 24.08.2016

Bezplatné cestovanie vo vlakoch ZSSK

Železničná spoločnosť Slovensko spustila od 17. novembra 2014 na základe rozhodnutia Vlády SR bezplatnú prepravu žiakov, študentov a dôchodcov. Ak majú cestujúci záujem túto možnosť využiť, je potrebné:

• zaregistrovať sa do systému ZSSK (v pokladnici ZSSK alebo cez internet, neplatí pre deti do 6 rokov)
  • získať na základe registrácie preukaz na bezplatnú prepravu
  • pred cestou si zabezpečiť cestovný lístok na bezplatnú prepravu do vybranej stanice (prípadne u žiakov ZŠ a 1.-4. ročníka osemročných gymnázií ročný preukaz na cesty do školy a u žiakov stredných a študentov vysokých škôl mesačný lístok, neplatí pre deti do 6 rokov).
  • pri kontrole vo vlaku sa preukázať preukazom a cestovným lístkom na bezplatnú prepravu

Bezplatná doprava sa nevzťahuje na vlaky InterCity, na cesty z poslednej stanice na Slovensku do zahraničia ani na 1. vozňovú triedu.

Registrácia do systému ŽSR sa uskutočňuje prostredníctvom kariet ISIC.

Bližšie informácie na stránkach ŽSR tu