• 4-ročné štúdium

• Všeobecné informácie a termíny

• Vzhľadom na počet voľných miest po prvom kole prijímacieho konania sa uskutoční druhé kolo prijímacích skúšok 22.6.2021. Prihlášku je potrebné zaslať elektronicky  cez školský informačný systém. Ak škola nemá školský informačný systém, tak je potrebné zaslať prihlášku podpísanú riaditeľom školy v listinnej podobe.

ŠTVORROČNÉ ŠTÚDIUM (79 02 J) - pre uchádzačov  z 9. ročníka základných škôl

V školskom roku 2021/2022 otvárame jednu triedu prvého ročníka štvorročného štúdia.

Uvedený typ štúdia poskytuje absolventom všeobecné vzdelanie s výbornými predpokladmi  na úspešné štúdium na vysokej škole. Tomu je prispôsobená aj skladba predmetov v štvrtom ročníku, kde prevažujú voliteľné predmety ( 16 hodín týždenne ). Vďaka tomu sa žiaci maturitného ročníka venujú predovšetkým predmetom dôležitým pre ich ďalšie vysokoškolské štúdium.
               V súlade s tradičným zameraním školy sú hodiny školského vzdelávacieho programu využité predovšetkým na posilnenie výučby cudzích jazykov a prírodovedných predmetov.
            Žiaci sú pod vplyvom kvalitných a skúsených pedagógov našej školy vedení nielen k systematickému štúdiu, ale aj k rozvoju svojich schopností účasťou v rôznych odborných záujmových súťažiach a olympiádach.

Termíny prijímacích skúšok pre uchádzačov o štúdium v šk. roku 2021/2022:

viď časť - Prijímacie skúšky

Kritéria prijatia zverejní riaditeľ školy do 26.2.2021.  Odporúčame sledovať internetovú stránku školy https://gymbilba.edupage.org .