• Ohlasy

• Peter Závodný

„Projekt Comenius mi dal veľa, najmä jazykové zručnosti, nových priateľov ako aj spoznanie novej kultúry. Nie je nič, čo by sa mi nepáčilo a ďakujem našej škole, že mi dala možnosť zúčastniť sa takéhoto výmenného pobytu.“

Laura Ondrišová

„This exchange was a huge experience for me. The thing I liked the most, was getting to know new people, their culture, language and traditions. We became very good friends and we still keep in touch. Even though it was sometimes hard to communicate in foreign language (foreign for both sides), we talked to each other a lot and we had a lot of fun. If I get a chance to join a project similar to this one I will definitely join it again! I would highly recommend it to everyone!“

Lenka Katrincová

„...získala som priateľov z iných krajín, zistila som, že sa viem dobre dohovoriť v inej krajine, spoznala som španielsku kultúru a všimla som si odlišnosti vo výučbe v Španielsku a na Slovensku, taktiež ma potešilo, že téma projektu bola zameraná ekologicky – na vodu a život.“

Slavomír Melicher

„Všetci boli priateľskí a príjemní, rodina veľmi milá a pohostinná, spoznal som veľa nových ľudí, mal som možnosť vidieť nové kraje a zažiť nové veci... naučil som sa vyjadrovať v angličtine, k čomu som dovtedy nemal odvahu... Bol som príjemne prekvapený, koľko talentovaných tanečníkov a hudobníkov sa zúčastnilo výmeny.“

Zuzana Kopanicová

„Vďaka tejto návšteve som spoznala veľa úžasných nových ľudí, nielen tých zo zahraničia, ale aj z našej školy. Vyskúšala som si, aké je to žiť v inej rodine, kde platia úplne iné pravidlá. Precvičila som si angličtinu. Vysvetlila som študentom zo zahraničia, kde sa nachádza Slovensko a užila som si veľa zábavy. Taktiež som spoznala novú kultúru, ochutnala nové jedlá a videla prekrásnu krajinu... Tento pobyt mi zostane v pamäti do konca života. Som šťastná, že som mohla spoznať takých skvelých ľudí a môžem byť stále s nimi v kontakte. Verím, že sa ešte stretneme... Ochutnala som aj nové jedlá a dokonca som ich skúšala aj doma. Nakúpila som krásne darčeky a mám zážitky na celý život. Odporúčam tento projekt každému študentovi, ktorý sa učí anglicky, pretože som si istá, že do Nórska by som sa možno nikdy v živote nedostala.“

Ema Červeňová

„It was about international cooperation and making abroad friends, who experienced the same thing as I did. I have also learned a lot about water and its importance in nature as well as in industry.“

Tamara Mičková

„Moja angličtina je oveľa lepšia. V praxi, kde nemáte na výber, je to úplne niečo iné ako v škole. Už sa toho tak nebojím... Holanďania sú úplne iní ako my. Najviac sme trpeli, keď sme nedostávali obed a museli sme čakať až do večera. Tak sme sadli na bicykle smer obchod a nakúpili si jedlo.“

Michal Hlubocký

„Páčilo sa mi prostredie v ktorom sme bývali, jazdenia na bicykloch všade, milý prístup rodiny, zlepšenie anglického jazyka a spoznanie novej krajiny... Nepáčil sa mi krátky výlet v Amsterdame a skoré vstávanie do školy.“