• Slovensko - anglické

• Slovensko-anglické bilingválne štúdium

• Tak, ako aj ostatné typy štúdia na našej škole, aj bilingválne slovensko-anglické štúdium poskytuje absolventom všeobecné vzdelanie. Navyše absolventi ukončia vzdelanie s výbornými predpokladmi na štúdium na nielen slovenskej, ale aj zahraničnej vysokej škole, keďže dosiahnutá znalosť anglického jazyka je na úrovni C1 – akademická znalosť jazyka.

Čo teda čaká na žiakov, ktorí sa rozhodnú študovať v slovensko-anglickom bilingválnom programe?

1.ROČNÍK

V tomto ročníku je štúdium zamerané na získanie výbornej znalosti anglického jazyka. Vďaka 15 hodinovej týždennej dotácii a modernému spôsobu výučby podľa jednotlivých jazykových zručností sa študenti zdokonalia v používaní jazyka.

Anglický jazyk (15h týždenne) je v 1. ročníku rozdelený nasledovne:

Práca s učebnicou 4h/týždeň

Gramatika 3h/týždeň

Písanie 3h/týždeň

Konverzácia 3h/týždeň

Kritické čítanie 2h/týždeň

2.-4. ROČNÍK

Štúdium v týchto ročníkoch je zamerané na rozvoj všeobecných vedomostí a schopností, ktoré tvoria predpoklady na úspešné uplatnenie na vysokých školách. Navyše študenti absolvujú vybrané predmety v anglickom jazyku, čo zvyšuje ich šance na štúdium aj na zahraničných vysokých školách. V 3. ročníku majú žiaci možnosť absolvovať vzdelávací pobyt vo Veľkej Británii. V 4.ročníku ukončujú žiaci štúdium slovenského jazyka maturitnou skúškou.

Predmety vyučované v anglickom jazyku:

Anglický jazyk a anglo-americké reálie 5h/týždeň

Chémia

Fyzika

Biológia

Geografia

Dejepis

Občianska náuka

Umenie a kultúra

5. ROČNÍK

V tomto ročníku si už žiaci väčšinu predmetov vyberajú sami podľa individuálneho zamerania a zamýšľaného štúdia na vysokej škole.

Stále sa však kladie dôraz na rozvoj zručností v anglickom jazyku:

Anglický jazyk a anglo-americké reálie 5h/týždeň

Konverzácia v anglickom jazyku 4h/týždeň