• MOŽNOSTI ŠTÚDIA

• 4 - ROČNÉ ŠTÚDIUM

Prečo si zvoliť 4-ročné štúdium s rozšíreným vyučovaním cudzích jazykov?

Ak sa podrobnejšie pozrieme  na počty hodín pre jednotlivé predmety a porovnáme to s inými typmi štúdia vyjde nám z toho najvyváženejší vzdelávací program z hľadiska rozdelenia časovej dotácie medzi prírodovedné, spoločenskovedné predmety a cudzie jazyky. Z toho vyplýva univerzálnosť štúdia bez ohľadu na to, akým ďalším smerom sa bude jeho absolvent uberať. Cestou k úspešnému prijatiu na vysokú školu je výber seminárových predmetov v štvrtom ročníku, ktorý si študenti vo väčšej miere (16 hodín týždenne...) už prispôsobia ďalšiemu smerovaniu.

Čoho sa zbytočne obávam pri voľbe 4-ročného štúdia?

Z našej skúsenosti vieme, že uchádzači majú najväčšie obavy z nižšej úrovne výučby jazykov najmä v porovnaní s bilingválnym programom. Na to máme jednoznačnú odpoveď. Po skončení štúdia majú jeho absolventi za sebou približne 588 hodín anglického a 441 hodín nemeckého jazyka. Ako altrernatívu  namiesto nemeckého jazyka ponúkame  možnosť zvoliť si ako druhý cudzí jazyk španielsky. Tento počet si môžu ešte navýšiť voľbou niektorého z jazykových seminárov v štvrtom ročníku štúdia. Pre jazykovo nadaných študentov je otvorená možnosť získať štátnu skúšku  z anglického a nemeckého jazyka na úrovni C1 rovnako aj Nemecký jazykový diplom 2. stupňa (Deutsches Sprachdiplom – DSD II). Kvalita vyučujúcich v oboch cudzích jazykoch je zase preverená ich súčasným pôsobením v bilingválnom štúdiu. Zhrnutie? Perfektné ovládanie cudzích jazykov je pre absolventov 4-ročného štúdia samozrejmosťou a vôbec nie je výnimočné, že hneď pokračujú v štúdiu na zahraničnej vysokej škole.

Čo získam navyše pri tomto štúdiu?

Široký záber štvorročného štúdia je dôvodom nielen účasti ale aj úspechov našich študentov v širokom spektre súťaží a olympiád, ktoré sú podporované úzkou spoluprácou s renomovanými pracoviskami na vysokých školách. Môžu tak od začiatku rozvíjať svoje individuálne záujmy a schopnosti, ktoré potom využijú v ďalšom štúdiu. Univerzálnosť tohto typu štúdia je podporovaná aj tématicky zameranými exkurziami a projektami.

Aké ďalšie výhody má pre mňa 4-ročné štúdium?

Nezanedbateľnou výhodou 4-ročného štúdia je, že je 4-ročné... .