• Biológia

• Úspechy

• Medzinárodná biologická olympiáda

V dňoch 3. – 11. júla 2023 sa v Spojených arabských emirátoch konal už 34. ročník Medzinárodnej biologickej olympiády (IBO)..

293 študentov zo 76 krajín sveta sa snažilo na súťaži podať čo najlepší výkon, Slovensko si celkovo odnieslo 2 bronzové medaily. Z toho jednou z úspešných nositeliek tejto medaily sa stala naša žiačka Zuzana Rybárová študentka sexty A. K úspechu jej srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu nielen našej školy, ale aj Slovenska!

SOČ 2022/2023

14. februára 2023 na školskej prehliadke SOČ predstavilo sedem autorov svojim spolužiakom tieto súťažné štúdie:

Veronika Drobová, Sp.A Mentálna príprava v individuálnom športe
            Richard Horský, Sp.A Vplyv fyzikálnych faktorov na ľudský organizmus
            Bibiána Michalíková a Noemi Némethová, lV.AB Štúdium účinnosti chemických a prírodných dezinfekčných látok
            Polina Rybalkina, Sp.A Laktát ako metabolický marker fyzickej zdatnosti u vybranej skupiny športovcov
            Vanesa Strnová, lV.AB Parazitologická diagnostika zvierat
            Viktória Valkovičová, Sp.A Socializácia stredoškolákov po Covide-19

Všetky súťažné práce postúpili do krajskej prehliadky SOČ, ktorá sa uskutočnila dňa 29. a 30. marca 2023 na SPŠE K. Adlera v Bratislave. Súťažiaci mali hodnotné práce a úspešne reprezentovali našu školu.

Polina Rybalkina zo Sp.A získala v odbore č.6 – Zdravotníctvo a farmakológia 1. miesto,
            Bibiána Michalíková a Noemi Némethová zo lV.AB v odbore č.3 – Chémia, potravinárstvo 2. miesto
            Veronika Drobová zo Sp.A v odbore č. 17 - Pedagogika, psychológia, sociológia tiež 2. miesto.

Tieto tri práce zároveň postupujú do celoštátnej prehliadky SOČ.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho gymnázia. Výherkyniam
            srdečne blahoželáme a v celoštátnom kole želáme veľa úspechov.
            RNDr. Anna Dorčáková