• Biológia

• Mimoškolské aktivity

• Biologická olympiáda

Študenti nášho gymnázia sa môžu zapojiť do biologickej olympiády v štyroch kategóriách. Kategória C a D je pre žiakov sekundy až kvarty osemročného štúdia a kategória A a B pre študentov kvinty až oktávy osemročného štúdia a 1. až 4. ročníka štvorročného štúdia. Vo všetkých kategóriách  sa súťaží v teoreticko – praktickej  alebo v projektovej časti.

Stredoškolská odborná činnosť

Študenti nášho gymnázia každoročne využívajú možnosť zapojiť sa do stredoškolskej odbornej činnosti.

SOČ je dobrovoľná, záujmová činnosť žiakov denného štúdia stredných škôl. Organizuje sa v čase vyučovacieho procesu a mimo neho. Študenti majú možnosť vybrať si tému zo 17. rôznych odborov  a riešiť ju samostatne pod vedením vyučujúceho, alebo za pomoci konzultanta.

Deň narcisov

Dlhoročná spolupráca s Ligouu proti rakovine (LPR).

Európska noc výskumníkov 2020

Dňa 27. novembra sa žiaci vyšších ročníkov gymnázia zúčastnili online diskusie vrámci Európskej noci výskumníkov. Diskusiu viedol absolvent nášho gymnázia, veľmi významný slovenský vedec doc. MUDr. Ing. RNDr. Peter Celec, DrSc., MPH,. Témou diskusie boli oblasti genetiky, v ktorej sa snažili nájsť odpovede na otázky  "Čo dnes môžme zistiť z ľudskej DNA?" a " Čo všetko sa dá vyčítať zo slín človeka?". Žiaci sa podnetnou diskusiou obohatili o nové vedomosti a svoj záujem o  túto oblasť prejavili množstvom otázok.

Prednášky Genetiky na kolesách 2021

Žiaci nášho gymnázia sa od 19.2 2021 zúčastňujú pravidelných prednášok Prírodovedeckej fakulty UK, projektu Genetika na kolesách. Vďaka prednáškam rozširujú svoje vedomosti z biológie a to najmä v oblasti genetiky. Prehlbujú svoje vedomosti nie len v základoch genetiky, mutáciach, GMO, ale aj popularizačných témach ako je kriminalistika a s ňou spojená forenzná genetika.

Projekt – Genetika na kolesách 2017/2018

Študenti bilingválnej sekcie z V.A triedy vypracovali projekt "Genetika na kolesách" v spolupráci s Prírodovedeckou fakultou UK v Bratislave.

Videopozvánku v slovenčine si môžete pozrieť tu

Dňa 13.2.2018 sme navštívili katedru Genetiky na Prírodovedeckej fakulte UK.  Zúčastnili sme sa praktika s cieľom analyzovať DNA pomocou gelelektroforézy. Vyskúšali sme si prácu s mikropipetami a získali reštrikčný profil neznámeho páchateľa.