• Geografia

• Súťaže

• ŠKOLSKÝ ROK 2022/2023

Aj tento rok sa študenti zúčastnili Geografickej olympiády. Žiaci od Prím po Kvarty súťažili v kategóriách F a E - zo školského kola boli úspešní:

Kat. F:

1. miesto: Veronika Gálová (Príma B);

2. miesto: Matej Pindroch (Sekunda A);

3. miesto: Petra Turoczyová (Sekunda A).

Kat. E:

1. miesto: Michael Polák (Kvarta A);

2. miesto: Radovan Sirník (Kvarta A);

3. miesto: Michaela Šauličová (Tercia A).

Títo žiaci následne reprezentovali školu na okresnom kole, v ktorom sa Veronika Gálová umiestnila na 3. mieste v kat. F. A postúpila na krajské kolo.

Žiaci vyšších ročníkov sa taktiež zúčastnili Geografickej olympiády v kat. Z. V rámci školského kola boli úspešní:

1. mieste umiestnil Daniel Čelada (Septima A);

2. miesto: Filip Gröne (Sexta B);

3. miesto: Milan Gál (Sexta B).

Žiaci potom pokračovali na krajské kolo.

Ďakujeme za reprezentáciu.

ŠKOLSKY ROK 2019/2020

Kategória E a F pre ZŠ a 1 až 4 roč. osemročných gymnázií

Dňa 3.12.2019 sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády, kde súťažili naši študenti prím až kvárt. Súťažilo sa v dvoch kategóriách a celkovo sa zapojilo 25 študentov. V kategórii F spomedzi pätnástich študentov sa na prvých troch miestach umiestnili (od najvyššej pozície):

1. Michael Šimkovič (S.A), 2. Šimon Barančok (P.B), 3. Martin Krajčovič (S.A). V kategórii E, kde súťažili študenti tercii a kvárt sa na prvých troch miestach umiestnili: 1. Milan Gál (T.B), 2. Kristián Behún (K.A), 3. Filip Gröne (T.B).

V okresnom kole v kategórii E sa z 26 súťažiacich na treťom postupovom mieste umiestnil Milan Gál (T.B). Aj napriek tomu, že sú to nepostuové miesta, na krásnom štvrom mieste sa umiestnil Filip Gröne (T.B) a na piatom mieste Kristián Behún (K.A).

V kategórii F naši žiaci tiež dosiahli pekné úspechy. Z 31 súťažiacich sa na treťom postupovom mieste umiestnil Martin Krajčovič (S.A). K ďalším pekným úspechom patrí siedme miesto Michaela Šimkoviča (S.A) a ôsme miesto Šimona Barančoka (P.B).

Ďakujeme za reprezentovanie našej školy.

ŠKOLSKY ROK 2018/2019

Kategória E a F pre ZS a 1 až 4 roč. osemročných gymnázií

V tomto školskom roku sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. V kategorií E, kde súťažili Tercie a Kvarty sa na prvom mieste umiestnila Nicole Ódorová (78 bodov), na druhom Richard (72 bodov).V kategórií F (Prímy a Sekundy) sa na na najlepších pozíciach umiestnili: 1. Milan Gál, 2. Filip Gröne, 3. Michael Simkovic. Títo žiaci postupujú do okresného kola.

Na okresnom kole geografickej olympiády naši žiaci dosiahli krásne úspechy. V kategórii F získal prvé miesto Milan Gál zo S.B. Tretie miesto v tej istej kategórii získal Filip Gröne tiež zo S.B. V kategórii E získala Nicole Ódorová z K.B druhé miesto. Gratulujeme!

Kategoria Z pre stredné školy

Zo školského kola GO v kategrii Z, ktoré sa rieši online na počítači postúpilo do krajského kola 18 študentov nášho gymnázia. Dňa 8.2.2019 sa na Prírodovedeckej fakulte UK stretlo 172 študentov z Bratislavského kraja na krajskom kole. K úspešným riešiteľom tohto kola patria aj títo naši siedmi študenti: Gašpar René Dominik, Prášil Filip, Bisták Tomáš, Duni Alex, Izák Martin, Zicháček Simon, Černý Juraj. V kategórii A sa Filip Prášil umiestnil na výbornom 6-7. mieste. V kategórii Z sa na skvelom 5.-11. mieste umiestnil Gašpar René Dominik.

Ďakujeme im za dobrú reprezentáciu školy.

ŠKOLSKY ROK 2017/2018

Tento školský rok bol plný geografických súťaží. Ziaci sa zúčastnili geografickej olympiády, ako aj online súťaží – GQIQ pre žiakov Prím až Kvárt a Olympiády kategorie Z pre študentov vyšších ročníkov, súťaže Svetobežník,neformálnej súťaže na portali Lepšia geografia. Naši študenti dosiahli aj pekné úspechy.

Pokračovaní série krásnych výsledkov Filipa Prášila z 3. Na z minulého roka (kedy získal 1. miesto na krajskom kole  a 5. miesto na celoštátnom kole geografickej olympiády) bolo tretie miesto v súťaži družstiev  na medzinárodnej olymiáde za  prezentovanie a propagáciu  Slovenska. Je to určite úspech, kedže sa súťaže zúčastnilo 43 krajín.

V geografickej olympiáde medzi mladšími študentmi sa Milan Gál z P.A prepracoval cez okresné kolo , kde získal druhé miesto do krajského kola, kde sa umiestnil tiež na krásnom šiestom mieste v kategorii F (pre šieste a siedme ročníky).

V krajskom kole geografickej olympiáde v kategorie Z sa na krasnom desiatom mieste umiestnil Filip Prášil z 3.Na.