• Geografia

• Geograficko-turistický krúžok

• Školský rok 2018/2019

Na krúžku sme hľadali kešku (odborne geokaching). Ide o hľadanie pokladu za pomoci GPS súradníc. Avšak k súradniciam sa musíme častokrát dopátrať pomocou indícií, či matematických úloh. Hľadanie tiež sprevádza kopa zábavy ako lozenie po strome a preliezanie plota. Teraz sa nám poklad nepodarilo nájsť, ale skúsime to opať.

Školský rok 2017/2018

V novembri sme navštívili interaktívnu výstavu o vede a technike – Veda netradične. Pozreli sme si pokusy z oblasti fyziky, chémie, biológie. Súčasťou výstavy bola aj prezentácia vedeckých prác stredoškolákov. Najzáživnejšie pre žiakov bolo, keď si mohli niektoré veci zažiť, či už vytvoriť vlastné zemetrasenie, vyskúšať si abitie pomocou Van der Graafovho generátora, nazrieť do vnútra včelieho úľu a pod. Z výstavy sme odošli obohatení o nové zážitky a a vedomosti.

Tiež sme navštívili cestovateľský festival Hory a mesto, kde si deti vyskúšali lezenie na umelej stene,  chodenie po lane – slackline a tiež sa dozvedeli zaujímavé informácie o vode, jej získavaní a čistení.

Na jar, keď sa počasie vylepšilo, sme si  vyšli na malý výlet na Biele skaly na Devínskej Kobyle.