• Chémia

• CHEMICKÉ AKTIVITY

• Chemický náboj 2023/2024

V piatok 12.4.2024 sa naši žiaci zapojili do súťaže chemický náboj, ktorá sa konala v Mylnskej doline v UPeCe. Žiaci sa tejto udalosti veľmi tešia, pretože ju vnímajú nielen ako ďalšiu skúsenosť s riešením chemických úloh, ale aj ako formu zábavy. Súťaže sa zúčastnili žiaci Sx.A, ktorí tvorili juniorský tím a žiaci Sp.A/B, ktorí boli členmi seniorského tímu. Za reprezentáciu školy im ďakujeme a gratulujeme k pozitívnym výsledkom súťaže.

Z lavíc do laboratória

Dňa 7. decembra sa študenti semináru z chémie zúčastnili pútavých laboratórnych cvičení na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave, ktoré boli zamerané na anorganickú a analytickú chémiu. Študenti prejavili aktívny záujem a s nadšením sa venovali praktickým úlohám, pričom aktívne pracovali v laboratóriu, čo prispelo k obohateniu ich chemickej praxe.

Ich účasť v laboratóriu významne zdôraznila praktický význam chémie a prispela k hlbšiemu pochopeniu teoretických konceptov prostredníctvom reálnej skúsenosti. Okrem nových poznatkov si študenti odniesli aj malú pamiatku, čo symbolizuje výnimočnosť tohto vzdelávacieho podujatia a ich osobný prínos.

Podujatie tiež pozitívne ovplyvnilo vzájomné vzťahy medzi študentmi. Ich aktívna účasť nechala pozitívny odtlačok na odbornom raste a posilnila spoluprácu a tímový duch. Získali nielen nové poznatky v oblasti chémie, ale aj cenné zručnosti v komunikácii a riešení úloh v kolektíve, čím sa podujatie stalo aj príležitosťou na posilnenie chemickej komunity medzi študentmi.

Srdečne ďakujeme Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave za možnosť zúčastniť sa týchto laboratórnych cvičení.

Laboratórne cvičenia z chémie na STU v Bratislave

V pondelok 5. decembra sa vybraní študenti predmaturitných a maturitných ročníkov opäť po krátkej prestávke spôsobenej koronou zúčastnili laboratórnych cvičení z chémie.

Cvičenia stredoškolákov organizovala  Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave, Oddelenie anorganickej chémie.

Cvičenia boli zamerané na anorganickú, fyzikálnu a a analytickú chémiu. Študenti si tak mali možnosť rozšíriť vedomosti a  praktické zručnosti  nad rámec stredoškolského učiva.

Teší nás veľký záujem zo strany študentov a dúfame, že takéto a podobné akcie prispejú k obľúbenosti chémie. Možno ovplyvnia  ich rozhodnutie o ďalšom  štúdiu .

Ďakujeme pani Ing. Puchoňovej z FCHPT a Mgr. Sirníkovej, vďaka ktorým sa cvičenia uskutočnili.

Bratislava, 6. 12.2022

Chemický náboj 2022/2023

Žiaci Kvinty A a Sexty A si zmerali svoje chemické vedomosti 11.novembra na Chemickom náboji, ktorý sa konal v Bratislave pod vedením Prírodovedeckej fakulty UK. Súťaž v nich podporila spoluprácu, súťaživosť a hlavne túžbu po poznaní chémie.