• Chémia

Chemická olympiáda 2022/2023

Školské kolo

Kategória A

1. miesto     Tomáš Kuruc, IV.AB (postup na krajské kolo)

Kategória B

1. miesto     Andrea Bystrianská, Sx.B (postup na krajské kolo – 17.miesto)

Kategória C

1. miesto     Lukáš Netri, 1.C (postup na krajské kolo – 16.miesto)

2.miesto      Rafael Hanus, 1.C (postup na krajské kolo – 9.miesto)

3.miesto      Zuzana Krajňáková, Ki.A (postup na krajské kolo – 5.miesto)

Kategória D

1. miesto     Sára Viktória Poláková, K.A

2. miesto     Richard Valachovič, K.A (postup do okresného kola – 5.miesto)

3. miesto     Terézia Böhmová, K.A (postup do okresného kola – 6.miesto)

Všetci zúčastnení krajského a okresného kola boli zároveň úspešnými riešiteľmi!

Chemická olympiáda 2021/2022

Školské kolo - kategória D

1.miesto   Saša Rybaničová, K.A

1. miesto   Zuzana Krajňáková, K.A

1. miesto   Renáta Vargová, K.A

Okresného kola sa zúčastnili žiačky Rybaničová a Krajňáková, kde sa umiestnili na krásnom druhom a štvrtom mieste. Týmto sa obe zaslúžili o postup do krajského kola, ktoré je zároveň najvyšším kolom tejto kategórie.

Výsledky krajského kola:    2. miesto   Saša Rybaničová, K.A

Zuzana Krajňáková, úspešný riešiteľ.

Školské kolo - kategória C

1.miesto   Andrea Bystrianská, Ki.B (postup do krajského kola , 12.5)

Školské kolo - kategória B

1.miesto   Šimon Požgay, Sx.B

2.miesto    Tomáš Kuruc, III.AB

3. miesto   Polina Rybalkina, Sx.B

Všetci traja sa zúčastnili krajského kola, ktoré pozostávalo z teoretickej a praktickej časti. Požgay a Kuruc skončili ako úspešní riešitelia.

Chemická olympiáda 2020/2021 v kategórii C

Žiaci tried 2.AB a Ki.A sa po absolvovaní domáceho kola zúčastnili školského kola chemickej olympiády v kategórii C, ktoré prebehlo online formou. Napriek náročnosti úloh zostávajú vždy s úsmevom na tvári.

Výsledky školského kola chemickej olympiády kat. C:

1. miesto Kristián Behún, Ki.A
            2. miesto Jasmína Lišková, Ki.A
            3. miesto Eva Figeľová, Ki.A

Šimon Požgay, Ki.A

Do krajského kola CHO postúpili všetci úspešní riešitelia školského kola. Zúčastnili sa ho Vilková, Rusinko, Behún, Lišková, Figeľová a Požgay.

Žiaci 2.AB

Žiaci Ki.A

Úspechy na chemickej olympiáde v kategórii D 2020/2021

V školskom roku 2020/2021 našu školu úspešne prezentovali žiačky z kvarty B - Andrejka Bystrianska a Lucka Jenisová. Zúčastnili sa na chemickej olympiáde (kategória D), v ktorej postúpili až do krajského kola. Pre kategóriu D je krajské kolo posledným kolom chemickej olympiády, v ktorej boli obidve naše žiačky úspešnými riešiteľkami.

Gratulujeme a prajeme veľa úspechov a chuti do ďalších súťaží (nielen) z chémie.

Hravou formou na prvé miesta chemickej olympiády 2019/2020

Od obktóbra sme sa so žiakmi K.A a K.B stretávali na chemickom krúžku, kde sme sa prepojením zábavy a pokusov obohatili o nové poznatky chémie, čo sa nám potvrdilo úspešným umiestnením na chemickej olympiáde kategórie D. Žiaci sa postupovými kolami dostali až na okresné kolo CHO, kde skončili na prvých miestach. Olympiády sa zúčastnili Ivana Varsányiová z K.B a Richard Horský z K.A.

Výsledky okresného kola CHO:                   Ivana Varsányiová           1. miesto

Richard Horský                3. Miesto

Obsadením popredných miest sa zaslúžili o postup do krajského kola CHO kategórie D.

Krúžok Mladý chemik

Výroba slizu