• Chémia

• CHEMSHOW

CHEMSHOW 2023

Tento školský rok sme mali opäť tú česť zúčastniť sa akcie CHEMSHOW na Fakulte potravinárskej a chemickej technológie v Bratislave.

Toto podujatie nám v úvode ponúklo množstvo lákavých prednášok, napr. o tom, ako myslí umelá inteligencia, čo sa dá robiť s rakovinou, že drevo je tradičný materiál budúcnosti či o tom, ako vplýva bobuľové ovocie na náš imunitný systém.

Okrem prednášok sme mali možnosť navštíviť knižnicu, chemické laboratórium či rôzne stánky s fascinujúci pokusmi. Napríklad sme si mohli vyskúšať farebnú meňavku, raketovú fľašu, popkornovač či absolvovať MR vyšetrenie molekúl. Tieto aktivity nám umožnili zažiť chémiu interaktívnym spôsobom.

Celá akcia bola sprevádzaná súťažou, ktorá nám poskytla príležitosť ukázať naše vedomosti a zručnosti získané počas podujatia CHEMSHOW. Do súťaže sa zapojili aj naši žiaci, z ktorých dvaja boli aj odmenení.

Vďaka Fakulte potravinárskej a chemickej technológie za túto úžasnú príležitosť a za ich úsilie pri organizovaní takéhoto zaujímavého podujatia.

Verím, že sa nám podarí zúčastniť sa CHEMSHOW aj budúci školský rok.

CHEMSHOW 2018

Dňa 26. júna 2018 sa žiaci I.C a septimy.B spolu s p. profesorkou Petraturovou zúčastnili jubilejného 10. ročníka CHEMICKÉHO JARMOKU organizovaného na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU.

Žiaci si vypočuli zaujímavé prednášky o rezistencii rakovinových buniek na liečbu, problematike drog v ľudskej spoločnosti z hľadiska chémie a prírodných jedoch, ktoré nás môžu v určitých dávkach vyliečiť. V jednotlivých laboratóriách a stánkoch študenti sledovali efektné pokusy a mali jedinečnú šancu diskutovať s učiteľmi a so študentmi fakulty o témach spojenými s ich výskumnými aktivitami.

Ďakujeme! Bolo to super. O rok sa vidíme znova ...