• Celoštátne kolo - Biologická olympiáda

•    V dňoch 22.-24. apríla 2022 sa uskutočnilo celoštátne kolo BO pre kategóriu B. Našu školu reprezentovala Zuzana Rybárová z Kvinty A, ktorá získala vynikajúce 3. miesto. Srdečne blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov!

Milí priatelia,
              po dvojročnej nútenej odmlke sa opäť ozýva dobrovoľná zbierka Deň narcisov 2022. Naši žiaci ako dobrovoľníci, sa opäť zúčastnia zbierky na siedmich pridelených stanovištiach. Okrem stanovišťa na našom gymnáziu budú ochotne pomáhať v Národnom ústave srdcových a cievnych ochorení na Kramároch, v Metre DNV, v Kauflande na Patrónke, v Lidli v Lamači a v areáli Bory Mall. Cieľom je získať zdroje na celoročnú adresnú pomoc onkologickým pacientom v rôznych formách, edukácia mladej generácie smerom k dobrovoľníctvu a prevencii onkologických ochorení.Narcis je symbol podpory a spolupatričnosti už 26 rokov.

S úprimnou vďakou za podporu

predmetová komisia biológie v spolupráci s

Liga proti rakovine SR

Brestová 6

URL:    www.lpr.sk

FB :     https://www.facebook.com/ligaprotirakovine/

IG:       ligaprotirakovine

Bezplatná Onkoporadňa pre pacientov a ich blízkych:

0800 11 88 11, poradna@lpr.sk

Naše projekty pre pacientov môžete podporiť na:

https://www.lpr.sk/chcem-prispiet/ alebo https://www.dennarcisov.sk/

• Úspešné krajské kolo SOČ

Dobrý deň!
              V dňoch 6.4.a 7. 4. 2022 sa konala krajská prehliadka stredoškolskej odbornej činnosti
              Bratislavského kraja. Našu školu reprezentovali študentky:

1. Nina Polášová IV.AB
              Získavanie cenných látok z levandule
              Odbor: chémia, potravinárstvo
              2. Tamara Kubičková SpB
              Sledovanie účinnosti inhibítorov proteáz pre SARs – CoV – 2
              Odbor: chémia, potravinárstvo
              3. Juliana Čudrnáková SxB
              Obrazová rekonštrukcia leva jaskynného
              Odbor: biológia
              4. Lenka Biskupičová OkB
              Odbúravanie stresu z ošetrenia a manipulácie so psom
              Odbor: biológia
              5. Katarína Vavrová IV.NA
              CBD krém na liečenie akné: Confident you
              Odbor: zdravotníctvo a farmakológia

Veľmi nás teší, že do celoštátneho kola postúpili študentky Tamara Kubičková, Lenka
              Biskupičová a Nina Polášová. Ostatným unikol postup iba o vlások.
              Ďakujeme všetkým študentkám za zapojenie do SOČ a reprezentáciu školy,  dúfame, že inšpirovali mladších spolužiakov.
              Postupujúcim prajeme veľa šťastia a úspechov v celoštátnom kole.

• DETI DEŤOM

• Pekný deň,

chceli by sme Vám oznámiť, že balíčky od našich študentov pre najmenších obyvateľov účelového zariadenia STU v Gabčíkove boli úspešne odovzdané. Veríme, že aspoň trošku obohatili sviatky detí, ktorých život sa behom pár chvíľ dramaticky zmenil. Zásielku prebrala vedúca zariadenia a humanitárni pracovníci, ktorí sa následne podieľali na ich rozdelení. Na základe Vášho úsilia balíčky dostali aj ukrajinské deti v škôlkach na Sekurisovej a Bagárovej ulici, v Marianke a v ubytovni Zvárač. Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým za balíčky, balenie, pomoc a odvoz.

S pozdravom a úctou organizátori

• Knižná burza a charitatívna zbierka

• Milí študenti,

srdečne by sme sa Vám v mene Eko Bilíčky chceli poďakovať za účasť na knižnej burze, ktorá bola spojená so zbierkou na pomoc Ukrajine. Ďakujeme za podporenie tejto dobročinnej akcie - či už prinesenou knihou alebo knihou, ktorú ste si kúpili a tým pádom nám pomohli vyzbierať sumu vo výške 782.51€, ktorá poputuje na Slovenský Červený kríž.